Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Tek Isırığı Komaya Sokuyor! Sürü Sürü Saldırıya Geçtiler!

Tek ısırığıyla komaya sokabilen eşek arıları, Belçika'da doğa yürüyüşü yapan bir grup insanı topluca saldırarak onları yaraladı. Saldırı sonucunda birçok kişi hastaneye kaldırıldı ve bazıları hala tedavi altında. Bu tür toplu saldırılar oldukça nadir görülüyor ve genellikle arıların kovanlarının tehlikede olduğunu hissetmeleri durumunda gerçekleşiyor.

Yayın Tarihi: 28.08.2023 19:50
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Tek Isırığı Komaya Sokuyor! Sürü Sürü Saldırıya Geçtiler!

Tek Isırığı Komaya Sokuyor!

Sürü sürü saldırıya geçtiler! Hastaneler doldu taştı! Çok nadir... Sürü sürü saldırıya geçtiler, onlarca kişiyi anında hastanelik ettiler. Tek ısırığıyla komaya sokuyor! Onları asla kızdırmak istemezsiniz. Durup dururken saldırdılar...

Eşek Arıları Topluca Saldırdı

Belçika'nın yerel basınında yer alan habere göre, Lier kenti yakınındaki bir ormanlık alanda düzenlenen doğa yürüyüşü sırasında yaşanan arı saldırısı korkutan bir olayı beraberinde getirdi. 38 kişilik gruptaki doğaseverler, rehber eşliğinde gerçekleştirdikleri yürüyüş sırasında ağaçtaki arı kovanının yakınından geçerken ansızın eşek arılarının hedefi oldular. Bu saldırı sonucu birçok kişi arıların sokmasıyla yaralandı ve bazıları hastaneye kaldırıldı. Olay sonrasında yetkililer, hastaneye kaldırılan kişilerden üçünün hala tedavi altında olduğunu, birinin ise yoğun bakımda tutulduğunu ve hayati tehlikesinin sürdüğünü açıkladılar. Yaşanan bu acı olayın yaşandığı bölgeye uzmanlar gönderilerek arı kovanının yerini tespit etti ve bölgeye girişler kapatıldı.

Toplu Saldırı Nadir Görülüyor

Belçika Flaman Bölgesi Arı Çalışmaları Enstitüsü Başkanı Rene De Backer, olayda rol oynayan arıların Avrupa eşek arısı türü olduğunu ve böyle bir saldırının oldukça nadir görüldüğünü ifade etti. Arı uzmanı Kevin Verbeek ise arıların genellikle kendi hallerinde uçarken tehlike oluşturmadığını ancak kovanlarının tehlikede olduğunu hissetmeleri durumunda saldırganlaştıklarını belirtti. Kovanın yakınından geçerken yapılan konuşmaların bile arıların saldırısına yol açabileceğine dikkat çekti.