Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Tercümanları İşinden Edecek Teknolojik Gelişme!

Teknoloji dünyasından bir yenilik daha geliyor. Anlık çeviri yapmayı sağlayan dijital kalem geliştirildi. Xiaomi'nin MIJIA Dictionary Pen adını verdiği bu cihaz, sadece kağıt üzerindeki paragrafları çevirmeye olanak sağlamıyor aynı zamanda fotoğrafları da çeviriyor. Bu dijital çeviri kaleminde birde minik bir ekran yer alıyor. Bu ekran sayesinde uygulamalara ulaşmak mümkün oluyor. Edinilen bilgiler doğrultusunda 96 dolarlık bir fiyattan satışa sunulduğu kaydedildi.

Yayın Tarihi: 16.10.2023 18:13
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Tercümanları İşinden Edecek Teknolojik Gelişme!

Teknoloji dünyasından bir yenilik daha geliyor. Anlık çeviri yapmayı sağlayan dijital kalem geliştirildi.

Günümüzde her alanda ihtiyaç duyulan yabancı dili bilmeyenler için teknoloji dünyasından farklı yenilikler geliyor. Her ihtiyaca hitap eden Xiaomi, bu kez de lazer destekli tarayıcıya sahip ve kağıt üzerindeki metinleri tarayarak anlık olarak çeviri yapmayı sağlayan dijital kalem üretti. Burada yer alan kamera sayesinde de fotoğrafları bile algılıyor. Bu kalem, İngilizce ve Çince metinlerin çevirisinde yüzde 99 oranında başarıya imza atıyor.

ANLIK ÇEVİRİ YAPABİLİYOR

Xiaomi'nin MIJIA Dictionary Pen adını verdiği bu cihaz, sadece kağıt üzerindeki paragrafları çevirmeye olanak sağlamıyor aynı zamanda fotoğrafları da çeviriyor. Sesli tercümenin de yer aldığı djital üründe şu anda İngilizce, Rusça, Çince, Almanca ve Japonca gibi diller destekleniyor.

DİJİTAL KALEMİN ÜCRETİ NE?

Bu dijital çeviri kaleminde birde minik bir ekran yer alıyor. Bu ekran sayesinde uygulamalara ulaşmak mümkün oluyor. Edinilen bilgiler doğrultusunda 96 dolarlık bir fiyattan satışa sunulduğu kaydedildi.