Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Trump, Cinsiyet Değişikliği Ameliyatlarına Karşı Mücadelesini Sürdürüyor

ABD'de düzenlenen bir etkinlikte konuşan eski ABD Başkanı Donald Trump, cinsiyet değişikliği ameliyatlarına karşı olan tutumunu tekrar dile getirdi. Trump, trans bireylere tepki göstererek, reşit olmayanların toplumsal cinsiyeti onaylayan sağlık hizmetlerinden yararlanmasını yasaklamayı planladığını belirtti. Üçüncü cinsiyeti reddeden Trump, bu konuda kararlı olduğunu vurguladı ve yeni bir dünya savaşını engelleyeceğini söyledi.

Yayın Tarihi: 18.09.2023 16:12
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Trump, Cinsiyet Değişikliği Ameliyatlarına Karşı Mücadelesini Sürdürüyor

ABD'de Cumhuriyetçi Başkan Adayları Konuşma Yaptı

ABD'de Cumhuriyetçi başkan adayları, Washington'da düzenlenen bir etkinlikte konuşma yaptı. Konuşmacılar arasında, açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çeken ABD'nin eski Başkanı Donald Trump da vardı. Trump, cinsiyet değişikliği ameliyatlarına karşı olmasıyla bilinirken, bu alandaki mücadelesini sürdüreceğini her fırsatta dile getiriyor.

Trans Bireylere Tepki Gösteriyor

Daha önceki açıklamalarında, trans bireylere tepki göstererek, 2024 seçimlerini kazanması halinde bu 'çılgınlıkla' mücadele etme sözü verdi. Trump, reşit olmayanların toplumsal cinsiyeti onaylayan sağlık hizmetlerinden yararlanmasını yasaklayan bir yasa çıkarmayı planladığını da söylüyor.

Üçüncü Cinsiyeti Reddediyor

Erkek ve kadın dışında üçüncü cinsiyeti reddeden Trump, yeni bir dünya savaşını da engelleyeceğini söyledi. Geçmişte başkan olarak görev yaptığı döneme aldığı kararlarla ve açıklamalarıyla damga vuran Trump, 'Tanrı başlangıçta iki cinsiyet yarattı: erkek ve kadın' ifadesini kullandı. Donald Trump'ın bu sözleri, salondakiler tarafından çığlıklarla ve alkışlarla destek buldu.

Reşit Olmayanlara Cinsiyet Onaylayıcı Bakıma Cezalar

Geçmişteki mesajlarında, reşit olmayanlara cinsiyet onaylayıcı bakım sağlayan doktorları ve hastaneleri cezalandırma sözü veren Trump, şunları söylemişti: Hiçbir ciddi ülke çocuklarına yanlış cinsiyetle doğduklarını söylememeli. Benim liderliğim altında bu çılgınlık sona erecek.