Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

TÜİK Türkiye'nin En Ucuz ve En Pahalı Şehirlerini Açıkladı

TÜİK, Türkiye'nin en ucuz ve en pahalı şehirlerini açıkladı. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu en ucuz bölgeler olarak belirlendi. İstanbul ise en pahalı şehir olarak sıralamada birinci oldu.

Yayın Tarihi: 15.10.2023 14:26
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

TÜİK Türkiye'nin En Ucuz ve En Pahalı Şehirlerini Açıkladı

TÜİK Türkiye'nin En Ucuz ve En Pahalı Şehirlerini Açıkladı

Ekonomik sıkıntıların artmasıyla birlikte vatandaşın geçim derdi de gün geçtikçe büyüyor. Sürekli yükselişte olan kira fiyatları ve hayatın pahalı olmasının ardından vatandaşlar artık geçimini daha rahat sağlayabileceği illere gitmeyi tercih ediyor. Peki Türkiye'nin en ucuz şehri hangisi? TÜİK, merak edilen iller için bir veri yayınladı. Yayınlanan son veriye göre Türkiye'nin en ucuz şehirleri ve en pahalı şehirleri açıklandı.

İşte En Ucuz İller

Yapılan araştırma ile en ucuz iller Doğu Anadolu’da görünüyor. İkinci olarak en ucuz bölge sıralamasında da Güneydoğu Anadolu kendine yer edindi. Ucuzluk sıralamasında en düşük olan diğer bir bölge ise Akdeniz Bölgesi oldu. İlk sıralarda yer alan büyükşehirler arasında ise Konya, Gaziantep ve Şanlıurfa en ucuz şehirler arasında yerini aldı. İşte Türkiye'nin en ucuz illeri...

Doğu Anadolu

Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan

Güneydoğu Anadolu

Mardin, Batman, Şırnak, Siirt

Akdeniz Bölgesi

Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye

TÜRKİYE'NİN EN PAHALI 8 ŞEHRİ

TÜİK tarafından açıklanan verilerde 2023 yılında Türkiye'nin en pahalı olan illeri belli oldu. Herkesin tahmin edeceği gibi sıralamada birinci sırada İstanbul yer alırken, listeyi takip eden diğer iller şaşırttı.

İstanbul
İzmir
Ankara
Kocaeli
Sakarya
Düzce
Bolu
Yalova