Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Turizm Cennetinde Erkek Turiste Tecavüz Dehşeti

İspanya'nın Mallorca bölgesinde yaşanan skandal bir olayda, iki İngiliz turist başka bir İngiliz turist erkeği tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklandı. Aynı bölgede bir İngiliz kadın turiste yönelik cinsel saldırı skandalı yaşandı. Majorca'da art arda gelen cinsel taciz ve tecavüz vakaları polisi alarm durumuna geçirdi.

Yayın Tarihi: 13.10.2023 15:09
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Turizm Cennetinde Erkek Turiste Tecavüz Dehşeti

Turizm Cennetinde Erkek Turiste Tecavüz Dehşeti

Mallorca'da iki İngiliz turist, başka bir İngiliz turist erkeği tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklandı. İspanya'nın Mallorca bölgesinde skandal bir olay yaşandı. İspanyol basınında yer alan haberlere göre iki İngiliz turist tecavüz şüphesiyle tutuklandı. Tecavüz kurbanının da İngiliz olduğu öğrenilirken, üçlünün birbirleriyle bir flört uygulaması aracılığıyla tanıştığı öne sürüldü.

Saldırı, başkent Palma'ya yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta, güney doğu kıyısındaki bir tatil kasabası olan Calas de Mallorca'daki bir otel kompleksinde meydana geldi. Bir İspanyol gazetesi, iki adamın üçüncü İngiliz ile popüler bir arkadaşlık uygulaması aracılığıyla tanıştıklarını ve otel odalarına gitmeden önce otelde havuz başında vakit geçirdiklerini iddia etti.

Bunun üzerine adam iddia edilen tecavüze maruz kaldı ve ardından hastaneye kaldırıldı. Mağdur olduğu iddia edilen kişinin telefonuyla yaptığı bir konuşmayı kaydettiği ve Ulusal Polisin çağrılarak soruşturma başlatmasının ardından bunu polise sunduğu bildirildi. Birkaç saat sonra diğer iki İngiliz tutuklandı.

Mallorca'da tatil yapan 36 yaşındaki iki İngiliz tecavüz iddiasıyla kaldıkları otelde tutuklandı. Söz konusu cinsel saldırı Palma'nın yaklaşık 70 kilometre uzağında bulunan Calas de Mallorca'daki bir otelde meydana geldi.

Cinsel Saldırı Skandalı

Turizm cenneti Majorca, bir İngiliz kadın turiste yönelik cinsel saldırı skandalını konuşuyor. Kadın turist, sabah bilmediği bir otelde iç çamaşırları olmadan uyanınca büyük panik yaşayarak polise başvurdu. Kıyafetleri üzerinde olan ama iç çamaşırlarını bulamayan kadın, gece eğlenirken tanıştığı bir Fransız turistin ilacına ilaç koyarak kendisini bayılttığını düşündüğünü anlattı.

Kadının yarı baygın halde otelin resepsiyonuna gittiğini gösteren görüntüler güvenlik kamerasına yansıdı. Bir barda diğer turistlerle eğlendiğini ve sonrasını hatırlamadığını kaydeden kadın, sabah uyandığında hala tam olarak kendinde olmadığını söyledi. Hastaneye kaldırılan ve ilaç testleri yapılan kadının iç çamaşırlarının bulunduğu otel odasındaki bir kişi gözaltına alındı.

Art Arda Tecavüz Vakaları

Majorca'da yaz aylarında art arda gelen cinsel taciz ve tecavüz vakaları polisi alarm durumuna geçirmişti. 18 yaşındaki bir İngiliz kızın toplu tecavüze uğraması dünyaca ünlü tatil merkezinde şok etkisi yaratmıştı. Bir başka olayda da 3 İngiliz turist bir kadına tecavüz ettikleri suçlamasıyla yakalanmıştı.