Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Twitter'da Kıdemli Ürün Tasarımcısı Sesli ve Görüntülü Arama Özelliğini Paylaştı

Twitter'da Kıdemli Ürün Tasarımcısı Andrea Conway, kullanıcılara sesli ve görüntülü arama özelliğini gösteren bir görsel paylaştı. Bu özellik muhtemelen Twitter Blue aboneleri için ekstra bir hizmet olacak. Twitter'ın son zamanlarda aldığı bazı kararlar kullanıcıları kızdırmış durumda. Ayrıca Meta'nın Threads adlı Twitter rakibini piyasaya sürmesi, iki şirket arasındaki rekabeti daha da kızıştırdı.

Yayın Tarihi: 11.07.2023 13:07
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Twitter'da Kıdemli Ürün Tasarımcısı Sesli ve Görüntülü Arama Özelliğini Paylaştı

Twitter'da Kıdemli Ürün Tasarımcısı Sesli ve Görüntülü Arama Özelliğini Paylaştı

Twitter'da Kıdemli Ürün Tasarımcısı olarak görev yapan Andrea Conway, kendi Twitter hesabından kullanıcıların bir kişiye DM gönderdikten sonra sesli ya da görüntülü aramaya geçebileceklerini gösteren bir görsel paylaştı. Bu özellik yakında gelecekse, büyük ihtimalle aylık 8 dolar olan Twitter Blue aboneleri için ekstra bir hizmet olacak.

Twitter'ın şu sıralar iyi bir reklama ihtiyacı var. Platform, insanların günlük okuyabilecekleri gönderi sayısını sınırlamak gibi saçma kararlarla son günlerde birçok kullanıcısını kızdırdı. Ayrıca Ağustos ayında şirketin TweetDeck özelliğini yalnızca doğrulanmış Twitter Blue aboneleri kullanabilecek.

Meta'nın Threads'i ve Twitter Arasındaki Rekabet

Meta bu hafta başında Threads adlı Twitter rakibini piyasaya sürdü. Twitter, Meta'nın Threads'i kurmak için Twitter'ın ticari sırlarını kullanarak eski Twitter çalışanlarını işe aldığını iddia ediyor. Meta bu iddiaları reddetti ancak bu durum Twitter'ı Meta'ya karşı dava açmakla tehdit etmekten alıkoymadı.