Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Yağ Bağlamış Aspiratör Filtresini 2 Dakikada Yeni Gibi Yapın!

Mutfaklarda havayı tazelemek için kullanılan aspiratörler, zamanla yağ ve kir birikintileriyle karşılaşabilirler. Bu durum, aspiratörlerin performansını düşürürken aynı zamanda kötü bir görüntü oluşturarak mutfağın havasını da yenilemez hale getirebilir. Bu nedenle, aspiratör filtresinin düzenli olarak temizlenmesi oldukça önemlidir. Aspiratör filtresi temizliği için birçok pratik yöntem bulunmaktadır. Yağ bağlamış aspiratör filtresinin temizliği için gereksiz kimyasal ürünler kullanmadan sadece 2 dakika içerisinde kolayca temizleyebileceğiniz bir yöntem de mevcuttur.

Yayın Tarihi: 17.10.2023 12:48
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Yağ Bağlamış Aspiratör Filtresini 2 Dakikada Yeni Gibi Yapın!

Yağ Bağlamış Aspiratör Filtresini 2 Dakikada Yeni Gibi Yapın!

Mutfaklarda havayı tazelemek için kullanılan aspiratörler, zamanla yağ ve kir birikintileriyle karşılaşabilirler. Bu durum, aspiratörlerin performansını düşürürken aynı zamanda kötü bir görüntü oluşturarak mutfağın havasını da yenilemez hale getirebilir. Bu nedenle, aspiratör filtresinin düzenli olarak temizlenmesi oldukça önemlidir.

Aspiratör filtresi temizliği için birçok pratik yöntem bulunmaktadır. Yağ bağlamış aspiratör filtresinin temizliği için gereksiz kimyasal ürünler kullanmadan sadece 2 dakika içerisinde kolayca temizleyebileceğiniz bir yöntem de mevcuttur.

Soda Yöntemi

2 şişe soda

Aspiratör filtresinin sığabileceği bir kap

Aspiratör filtresinin içerisine sığabileceği kadar uygun genişlikte bir kap seçin. İçerisine su ekledikten sonra kaynatmaya başlatın. Sodayı kaynayan su içerisine ilave edin. Anında aspiratör filtresini de bu su içerisine batırın. 10 dakika kadar aspiratör filtresinin kaynamaya bırakın. Sudan çıkardığınız filtreyi, bir fırça yardımıyla biraz fırçalayın ve son olarak soğuk sudan geçirin.

Karbonat Yöntemi

Büyük bir kap

1 çay bardağı karbonat

Aspiratör filtresini temizlemek için büyük bir kapta su kaynatarak başlayabilirsiniz. Kaynamış sıcak suyun içine filtreyi yerleştirin ve karbonatı ekleyin. Karbonatlı su içerisinde bekleyen aspiratörü sünger yardımıyla biraz temizleyin.

Beyaz Sirke Yöntemi

1 su bardağı beyaz sirke

1 fincan karbonat

Geniş bir tencerede kaynattığınız su içerisine beyaz sirke ekleyin. Su kaynadığında karbonatı yavaşça ekleyin ve filtreyi içine yerleştirin. Yaklaşık 10 dakika kadar filtrenin kaynamış su içerisinde beklemesine dikkat edin. Bu yöntem, filtredeki kiri ve artıkları sökerek kolayca temizlemenizi sağlayacak.