Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Yeni Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli Van'da Tanıtıldı

Renault'un elektrikli devriminde önemli bir adım olan Yeni Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli'nin tanıtımı, Van'da yapıldı. Tanıtım etkinliği, Van Müzesi'nden başlayarak bölgenin eşsiz coğrafyasında gerçekleşti. Davetlilere özel bir deneyim sunulan etkinlikte, Yeni Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli'nin teknik detayları paylaşıldı ve test sürüşleri yapıldı.

Yayın Tarihi: 18.09.2023 21:58
Güncelleme Tarihi: 27.04.2024 17:11

Yeni Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli Van'da Tanıtıldı

Renault'un elektrikli devriminde önemli bir adım olan Yeni Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli'nin tanıtımı, birçok medeniyetin izlerini ve İpekyolu kültürünün zenginliğini barındıran Van'da yapıldı.

Renault açıklamasına göre, tarihi Van Kalesi’nin aynası konumundaki Van Müzesi'nden başlayan Yeni Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli test sürüşüne bölgenin eşsiz coğrafyası ev sahipliği yaptı. YÜZDE 100 ELEKTRİKLİ YENİ MEGANE E-TECH VAN’DA TANITILDI Tanıtım kurgusunun ilk adımında, davetlileri 3 bin rakım yükseklikteki Karabet Geçidi'nde özel olarak tasarlanmış bir deneyim alanı karşıladı. Renault logolu özel çadırın altında toplanan misafirlerle, Yeni Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli’ye ait teknik detaylar paylaşıldı. Tanıtımın ikinci adımı 1.400 metre uzunluğundaki Karabet Kar Tüneli'nde başladı. Bir zaman tüneline dönüştürülen Karabet Kar Tüneli’nin içerisine araçları ile giren davetliler tünel içerisinde gücün, Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli’ye aktarımını izlerlerken bir dış ses ve ışık enstalasyonlarıyla kendi araçlarında bu yolculuğu dinledi. “E-TECH” DÖNÜŞÜMÜNÜ ÖZEL MİZANSENLERLE İZLEDİ” Üçüncü adımda, zaman tünelinde ilerleyen davetliler tünel içerisinde kurulan perdeden “E-Tech” dönüşümünü özel mizansenlerle izledi. Perdenin arkasında hazır olan eğitimli atlar, araçların arasından geçerek beygir gücünden elektrik gücüne geçişi simgeleyerek davetlilere heyecan dolu anlar yaşattı. “DAVETLİLERE ÖZEL BİR DENEYİM SUNULDU” Son adımda Yeni Renault Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli yolculuğu ile bambaşka bir dünyaya geçiş yapıldı. Yüzde 100 Elektrikli bir dünyanın başlangıcını temsil eden bu alanda zaman tüneli yolculuğunun sona erdi. İpekyolu’nun zengin gastronomi deneyiminden, Van Gölü’nün en büyük adası Akdamar Adası’nın büyülü atmosferine kadar bölgenin benzersiz coğrafyasında Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli ile davetlilere özel bir deneyim sunuldu.